Ramazan Bayramı’nda Resmî Kurumlar Açık Mı?


Ramazan Bayramı’nda Resmî Kurumlar Açık Mı?

Ramazan ayı, her yıl olduğu gibi bu yıl da tam anlamı ile anlamadan birden gelip geçmiştir. Bayram hazırlıkları tüm ülke genelinde başladığı şu günlerde herkes için önemli olan bazı konulara değinmek istiyoruz. Bayram tatilleri, hafta sonları ile birleştirildiğinde bayağı uzun bir süreye tekabül etmektedir. Bu süre içerisinde resmi olarak tatile giren kurumlar olduğu gibi bazıları hizmet vermeye devam da etmektedir.
Ramazan Bayramı’nda Resmî Kurumlar Açık Mı?

Ramazan Bayramı’nda Resmî Kurumlar Açık Mı?

Birçok kişi, Ramazan Bayramı tatili sürecinde başta bankalar olmak üzere PTT gibi sık kullanılan kurumların tatil olup olmadıklarını merak etmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları tatil sürecinde kapalı kaldığı gibi bankalarda resmî tatilleri kapalı ve tatil olarak geçirmektedir. Bu durum PTT gibi kurumları da kaplamakta olup resmi tatil sürecinin bitimine kadar kapalı kalmaktadır.

Kişiler, bayram tatili boyunca bankacılık işlemlerini online bir şekilde de yürütemeyeceklerdir. Sadece ATM’lerden hizmet veren bankalar, işlem ya da onay gerektiren tüm hizmet şartlarını bayram sonuna kadar pasife almaktadır.


Etiketler;Ramazan Bayramı,Ramazan Bayramında Resmi Kurumlar;Bayramda Resmi Kurumlar Açık Mı
Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder