Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek


Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek

Kredi çekilirken kişiler ilk olarak bankaların sunmuş olduğu faiz ve vade oranlarına bakarak taleplerde bulunmaktadır. Krediler ilk çekilirken alınan yüksek orandaki faizler genellikle rahatsız etmekte ve diğer bankalar tarafından sunulan düşük faizler her zaman cezbedici gelmiştir. Bu durumu kolaylaştırmak adına yapılandırma ya da kalan borç tutarı kadar farklı bankalardan kredi çekmek hem faiz oranının düşmesine, hem de aylık ödenmesi gereken kredi tutarının düşmesine olanak sağlamaktadır.

Yapılandırıcı krediyi günümüzde her banka sağlamaktadır. Var olan bir kredinin ardından kinci bir krediyi çekebilmek için öncelikle bazı durumların var olduğunu belirtmek istiyoruz. Bir önceki alınan kredinin hiçbir taksiti atlanmamış, ya da geciktirilmiş olmaması gerekilmekte. Yeni krediyi çekebilmek için öncelikle gelirinizin her 2 krediyi de ödeyebilecek boyutta görünmesi gerekiyor aksi durumunda bankalar yeni kredi başvurularını red edebilmekte.

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi Çekmek

Eski Krediyi Kapatıp Yeni Kredi ÇekmekYeni Krediler genellikle yüksek faiz oranlarından kurtulabilmek için çekilmektedir. Böyle olsa da bazı durumlarda her iki krediyi de kullanmak isteyenler için bazı sıkı önlemlerin alındığını ifade edebiliriz.

Etiketler;Eski Kredi,Kapatıp Yeni,Kredi ÇekmekGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder