Eski Hükümlülere Hibe Kredi Veriliyor Mu?


Eski Hükümlülere Hibe Kredi Veriliyor Mu?

Belirli bir nedenden dolayı hükümlü olarak cezalandırılan kişiler cezalarının sonlanması durumunda sosyal hayata adapte olma konusunda oldukça zorluklar çekmektedir. Sabıka kaydının olmasından dolayı iş bulma konusunda oldukça zorluk yaşayan kişilerin sorunlarına devlet tarafından bazı çözümler getiriliyor. Yükümlülerin yaşadığı iş bulma konusuna hibe krediler verilerek kendi işlerine sahip olma fırsatının verilmesi birçok kişinin umutlanmasına olanak sağlamıştır.

Herhangi bir projesi olan yükümlülerin iş kurmasına olanak sağlaması amacı ile İş-Kur 36,000 TL’ye kadar hibe olanağı sağlanmakta. Geçmiş yıllarda olduğu gibi yükümlüler için sağlanılan hibe kredi 2017 yılında da devamlılık sağlamaktadır. Hibe kredi alabilmek için emekli olmamak ya herhangi bir şekilde sağlık ya da ekonomik güvencenin olmaması gerekmektedir. Hibe kredi her yükümlüye sağlanmamakta olup belirli aranma şartlarının olduğunu ifade edebiliriz.


Kurulacak iş yerinin özelliğine göre hibe olanağı değişmekte olup kesinlikle 36,000 TL’yi geçmediğini söyleyebiliriz. Konu hakkında detaylı bilgi almak isteyen yükümlüler İŞ-KUR’a doğrudan bir başvuruda bulunabilirler.


Eski Hükümlülere Hibe Kredi Veriliyor Mu?

Eski Hükümlülere Hibe Kredi Veriliyor Mu?

EtiketlerEski Hükümlülere Hibe Kredi, Eski Hükümlülere Hibe Kredi Nasıl Alır, Eski Hükümlülere Hibe Kredi Veriliyor Mu?Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder