EFT Saatleri Kaça Kadar?


EFT Saatleri Kaça Kadar?

Farklı bankalar arasında yapılan bir işlem olarak gösterilen EFT, günümüzde giderek yaygınlaşarak kullanılmaktadır. Her banka, EFT işlemlerini 09:00’da başlatmakta zorunlu olduğunu bilen kişiler, para göndermeler için belirlenen en son sınır saatini merak ederek işlemlerini planlama, belirli bir statüye göre ayarlamaya çalışmaktadır.

Bankanın kendi içerisinde yapılan işlem Havale olarak belirtmekte olup 7 gün 24 saat boyunca anlık olarak gerçekleştirilirken EFT, sadece mesai saatleri içerisinde gerçekleştirilmektedir. Her banka, kendine göre belirlediği bir kural çerçevesinde belirli bir saat belirlemektedir. Standart olarak tüm bankalar EFT işlemlerine yukarıda da belirttiğimiz üzere 09:00’da başlatmaktadır. Bazı bankalar 16:00’a kadar sürdürürken bazı bankalar 17:00’a kadar, bazıları ise 17:15’e kadar sürdürmektedir. Bu saatler dışında yapılan işlemler ise beklemeye alınarak ertesi gün sabahına kalmaktadır.
EFT Saatleri Kaça Kadar?

EFT Saatleri Kaça Kadar?


EFT işlemleri, sadece hafta içi günlerde yapılan bir para transfer işlemidir. Hafta sonları sadece havale işlemleri aktif olmakla birlikte hafta sonları talimat olarak verilen işlemler pazartesi günü mesai başlangıcında işleme alınmaktadır.

Etiketler: EFT İşlemi, EFT Saat Kaça Kadar, EFT Bitme Süresi, EFT Kaçta BitiyorGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder