EFT Nasıl İptal Edilir?


EFT Nasıl İptal Edilir?

Bankalar üzerinden yapılan para transferleri geçmişteki yıllarda genel olarak şubeler üzerinden el ile sağlanmakta idi. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraber banka hizmetlerinde de değişiklikler meydana gelmiş, Online bankacılık hizmetleri ile gerek mesai saatleri içerisinde gerek se mesai saatleri dışında para gönderebilmek artık mümkün hale gelmiştir.

Bankacılık uygulamaları ile para gönderme işlemi sırasında gerekli olanlar; IBANN numarası, Ad ve Soyadı gibi bilgiler gerekildiğini söyleyebiliriz. Bazı durumlarda alınan IBANN numarasının yanlış olması durumunda gönderilen EFT işlemlerinin iptal edilmesi gerekilmektedir. EFT, mesai saatlerinde alınan bir işlem olduğu için iptali için gerekli olan zaman dilimi biraz fazladır.

EFT Nasıl İptal Edilir?

EFT Nasıl İptal Edilir?


EFT işlemini iptal etmek zor gibi görünse de oldukça kolay bir işlemdir. Para gönderme penceresinin altında yer alan işlemler menüsünden İptal bölümünü görebilir, kısa sürede iptal işlemini bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında bireysel olarak iptal işlemini yapamayan kişiler çalıştıkları bankanın müşteri hizmetlerinden ya da bulunuyorsa canlı destek menüsünden iptal işlemi talep ederek işlemlerini başarılı bir şekilde iptal edebilirler.

EtiketlerEFT Nasıl İptal Edilir, EFT İşlemi İptal Etme, EFT İşlemi İptal Edilir miGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder