Üretim Reform Paketi Nedir?


Üretim Reform Paketi Nedir?

Ülkemiz, gelişmekte olan ülkeler arasından sıyrılıp ekonomik alanda güçlü bir hale gelebilmek için bazı dönemlerde özel çalışmalar başlatmaktadır. Bu yıl içerisinde gerçekleştirilen Üretim Reform Paketi ile birçok kurum ve kuruluş üzerinde düzenlemeler gerçekleştirilmiş, birçok önemli kararlar alınarak üretim önünde bulunan engeller kaldırılmıştır.

Üretim Reform Paketi İçerisinde 80’ye yakın madde bulunmaktadır. Bu maddeler arasında en dikkat çekici olanları ise sanayi alanında olduğu görülmektedir. Şehirleşmenin önünü açmak için şehir merkezleri içerisinde bulunan tüm üretim merkezleri dışarı taşınacak olup sanayi işletmelerinden alınan TRT payının kaldırılması gibi birçok önemli karar bulunmaktadır. Alınan kararlar arasında tarım arazilerin korunması, zeytinlik alanları içi özel bir ekip kurularak özel bir denetim anlayışının benimsenmesi gibi kararlar bulunmaktadır.

Üretim Reform Paketi Nedir?

Üretim Reform Paketi Nedir?

Üretim Reform Paketi daha çok yerli alanda üretim gerçekleştirilen tesislerin desteklenmesi, üretim kapasitelerinin artması için olanaklar sağlanmasını kapsamaktadır. Hatta sanayi sicil vergisine sahip işletmelerden alınan emlak vergisinin dahi kaldırıldığını ifade edebiliriz. Yayımlanan diğer maddeler kapsamlar hakkında bilgiler vermekte olup kısa sürede işleyişe sunabilmek için üzerinde düzenlemeler yapılmaktadır.

EtiketlerÜretim Reform Paketi, Üretim Reform Paketi Nedir, Üretim Reform Paketi Hakkında Bilgi, Üretim Reform Paketi MaddeleriGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder