Tarımsal İlaç Kredisi Nedir? Nasıl Alınır


Tarımsal İlaç Kredisi Nedir? Nasıl Alınır


Tarım, ülkemizin asli geçim kaynaklarından birisi olarak gösterilmekte. Her ne kadar tarım ile uğraşan çiftçi sayısı giderek azalsa da bu alanda üretimi canlandırmak ve çoğaltmak için çalışmaların sürdürüldüğünü söyleyebiliriz. Özellikle genç kesimin çiftçiliğe adım atmasını sağlamak amacı ile sunulan kredi ve hibe destekleri birçok olanakların değerlendirilmesine imkan tanımakta.

Tarım ile uğraşan kişilerin çektiği en büyük sıkıntılardan birisi de giderek artan gübre ve ilaç masraflarıdır. Bu masraflar yüzünden kar marjının büyük bölümünde olan çitçiler mesleklerini dahi bırakıp kırsal alanı terk ettiklerini görmekteyiz. Sorunun temelinden çözmek isteyen kuruluşlar ise bazı hibe olanakları ile çiftçilerin yeniden bu alana dönmelerine ya da yeni kişilerin kazanılmasını sağlamak istediklerini ifade etmekteler.


Ekilecek ürünün cinsine göre Türkiye Tarım ve Kredi Kooperatifi tarafından sağlanacak hibe kredisi ile ilaçlama alanında gerekli tüm ekipman ve ilaç desteği çiftçilere hibe olarak verilmekte olup herhangi bir karşılık beklenmemektedir. Tarım alanında verilen nadir hibelerden yararlanmak için kooperatifi ziyaret edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Etiketler: Tarımsal İlaç Kredisi, Tarımsal İlaç Kredisi Nedir, Tarımsal İlaç Kredisi Nasıl AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder