Sicil Affı Son Durumu 2019


Sicil Affı Son Durumu 2019


Sicil affının resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte, borçları yüzünden bankalarda işlem yapamayan ve kara listeye adını yazdıran vatandaşların yüzü gülmeye başladı. Yaklaşık 1 milyon 500 bin kişi Sicil Affı Resmi Gazete 2019 başlıklı haberler sayesinde başvurular yaparak çözüme ulaşacak. Ancak sicil affı 2019 sisteminden yararlanmak için bazı detaylar yer alıyor. 

Sicil Affı Son Durumu 2019

Sicil Affı Son Durumu 2019


Sicil Affından Kimler Yararlanabilecek?


Banka, 3 ayın sonunda borçların ödenmediğini anlayınca yasal yöntemleri kullanmaya başlıyor. Avukatlar ile bu süreç başlatılıyor ve kişi kara listeye alınıyor. Bu nedenle kişinin 5 sene boyunca kredi çekmesi, kredi kartı kullanması ve kredili mevduat hesabına başvurması yasaklanıyor.

Kredi kartı, senet veya çek gibi borç sahibi vatandaşların bu affın başladığı tarihten itibaren 6 ay süre içinde tüm borçlarını ödemeleri ya da yapılandırmaları gerekiyor. Bu sayede aftan yararlanarak kara listeden çıkarılacaklar. Bu af aynı zamanda birçok işletme sahibinin yeniden başlamasını sağlayacak. Borcu düzenli olarak ödeyen vatandaşların kara listeden çıkarılmasının yanı sıra, kredi notları da yükselmiş olacak. Bu da kredi çekerken kolaylık sağlamış olacak.


Etiketler:sicil affı son durumu,sicil affı 2019,sicil affı yapılacak mı,sicil affı nedir,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder