Kredi Garanti Fonu Nedir?


Kredi Garanti Fonu Nedir?


KOSGEB ile ilgili paylaşımlara devam ediyor, bu yazımızda KOSGEB tarafından sağlanan fakat birçok kişi tarafından bilinmeyen bir hizmet hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Biliyorsunuz ki KOSGEB, içerik bakımından küçük ve ortak ölçekte iş yeri kurmaya teşvik etme ya da var olan işletmelerin büyümelerine olanak sağlamak için bazı hizmetler geliştirmektedir.

Kredi Garanti Fonu işletmelerin ihtiyaç duyduğu kredilere kefil olarak riskli olarak görülen çekimlerin alınmasına öncülük etmektedir. İşletmeler, yüksek kredi talepleri sırasında herhangi bir kefalet gösterememeleri durumunda devreye giren Fon, 750,000 TL tutarına kadar çekilecek kredilerin tamamına kefil olmaktadır. Çekilecek kredi için kefalet oranı %80 olup geri kalan miktar işletmeler tarafından sağlanılması gerekmektedir.
Kredi Garanti Fonu Nedir?

Kredi Garanti Fonu Nedir?


Kredi Garanti Fonu ülkemizdeki tüm aktif bankalarda geçerlilik gösteren bir faaliyet olarak karşımıza çıkmakta. Yapılacak başvurunun ardından değerlendirme süresi 2 hafta olup belirlenen süreçte olumlu ya da olumsuz değerlendirme kredi çekecek kişi ya da kişilere iletilmektedir. Unutmadan bankalar Kredi Garanti Fonu ile alınan krediler için özel faizler devreye sokmaktadır.

EtiketlerKredi Garanti Fonu, Kredi Garanti Fonu Nedir, Kredi Garanti Fonu Nereden AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder