KOSGEB Tematik Proje Destek Programı Nedir?


KOSGEB Tematik Proje Destek Programı Nedir?

Küçük işletmeler, her daim kendilerini geliştirebilmek için maddi olanaklara ya da projelerinde kullanabilmek üzere ayni desteğe ihtiyaç duyar. KOSGEB, bu aşamada işletmelerin duyduğu ihtiyacı karşılayabilmek amacı ile çeşitli girişimleri başlatmaktadır. 

Özellikle personeller için belirlenen üret, yurt içi projelerde kullanılabilmek üzere seyahat giderleri, dükkan için alınması planlanan ekipman, makine ve yazılım giderleri, projelerde kullanılmak üzere genel malzeme giderleri genel olarak Tematik Destek Programı içerisinde destek olarak sunulmaktadır.

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı Nedir?

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı Nedir?


Destek programına katılmak ve sağlanılan Hibe olanaklarından faydalanabilmek için işletmelerin KOSGEB veri tabanı altında Kobi olarak kayıt altına alınması gerekmektedir. 

Daha çok işletmelerin piyasa içerisinde var olması için geliştirilen destek programı içerisinde işletme yerleri değiştirilerek sektöre uygun potansiyeli yüksek alanlar dahi uygulanmaktadır. 

Diğer destek programlarına göre süreli olmayıp sadece belirli zaman dilimlerinde belirli sayıda katılımcıya destek sunmaktadır. Çağrı sistemi ile işleyen sistem için belirlenen bütçe şekilleri de şu şekilde işlemektedir. 

İşletmeler alacaklar destek kredisinin yalnızca %25 gibi bir kısmını ekipman ya da malzemelere, %10 gibi bir kısmını genel giderlere harcamak zorundadır. İşletmelerin faturaları, SGK ya da güvenlik pirim ücretleri dahil edilememektedir.

Etiketler:  Tematik Proje Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı Nedir, Tematik Proje Destek Programı Nasıl Alınır
Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder