KOSGEB Genel Destek Programı Nedir?


KOSGEB Genel Destek Programı Nedir?


Küçük ve Orta Ölçekteki işletmeler, genellikle kuruluşlarını büyütebilmek için bazı desteklere, bazı olanaklara ihtiyaç duymaktadır. KOSGEB, geçtiğimiz yıllardan bu yana bir proje hazırlığında bulunmayarak işletmeleri doğrudan ekonomik ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak adına Genel Destek Programı adı altında bir çalışma yürütmektedir. Bu çalışma doğrultusunda işletmelerin yurt içerisinde ihtiyaç duyduğu fuar, etkinlik, danışmanlık, eğitim, belgelendirme, yurt dışı geziler, rakip analizleri gibi birçok konuda hizmet olanakları sunmaktadır.

KOSGEB Genel Destek Programı Nedir?

KOSGEB Genel Destek Programı Nedir?


Yurtiçi içerisinde yapılacak destek içerisinde işletmelerin gerek duyacağı boş arazi, fuar tasarımı, kataloğu, katılımcı listesi, fuar yardımcıları, genel güvenlik, genel temizlik, mobilya gibi birçok alanda destekler sunarak işletmelerin ulusal alanda gelişmelerine olanak sağlamaktadır. Bunun için işletmelerin fuar düzenleyebilecek bir alan üzerinde faaliyet göstermeleri ve sunabilecek bir ürün çeşitliliğinin bulunması gerekmektedir. Destekler sadece fuar üzerinden olmayıp işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman desteği, reklam ve tanıtım, danışmanlık ve sektör içerisinde var olan gelişmeleri takip edebilmek üzerine eğitim faaliyetleri dahi yürütülmektedir. Proje başvurusu KOSGEB şubeleri üzerinden yapılmakta olup birebir görüşmeler sonucunda netleştirilmektedir.

EtiketlerGenel Destek Programı, Genel Destek Programı Nedir, Genel Destek Programı Başvuru, Genel Destek Programı Başvuru şartlarıGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder