Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Kobi ve Büyük işletmeler Kredisi


Avrupa Yatırım Bankası Kaynaklı Kobi ve Büyük işletmeler Kredisi


Avrupa Yatırım Bankası adı altında KOBİ işletmelerine sağlanan kredi son zamanların en dikkat çekici yatırımlarından birisi olarak gösterilmekte. KOBİ işletmelerinin her daim sıcak paraya olan ihtiyacı bankalar tarafından dikkat çekerek üzerinde birtakım düzenlemelerin yapılmasına olanak sağlamıştır. Bu yazımızda da bu işletmeler için tasarlanan bir kredi türü hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

KOBİ işletmeleri bilindiği üzere çalışan sayısının 250’nin altında olması durumunda nitelendirilmektedir. Büyük işletme olabilmek için çalışan sayısının en az 3000 kişiden oluşması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Avrupa yatırım bankası tarafından sağlanan kredi işletmelerin toplam değer ve ölçeklerine göre değerlendirilmektedir.


Avrupa Yatırım Bankası tarafından sağlanan kredi oranından faydalanabilmek için KOBİ işletmelerinin yatırıl oranlarının totalde 25 Milyon Euro’yu geçmemelidir. Büyük ölçekteki işletmelerin ise yatırım oranları en fazla 50 Milyon Euro olması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Yatırım bankası tarafından sağlanan kredi işletmelerin kredi oranları yatırım oranlarının yarısını geçememektedir. Alınacak kredi işletmeler ile yapılacak görüşmeler sonucunda belirlenir, çalışmalar sonrasında yansıtılır.

EtiketlerKobi ve Büyük işletmeler Kredisi, Kobi ve Büyük işletmeler Kredisi Nedir, Kobi ve Büyük işletmeler Kredisi Nereden Alınır, Kobi ve Büyük işletmeler Kredisi Nasıl AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder