Kimyevi Gübre Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Kimyevi Gübre Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?


Tarımsal alana yön vermek amacı ile geliştirilen stratejiler daha çok bu alanda geliştirilme yönelik çalışmalar sürdürülmekte. Geçtiğimiz günlerde paylaşımını yaptığımız tarımsal ilaç kredisinin yanında faaliyete geçen kimyevi gübre kredisi 2014 yılından bu yana küçük ölçekteki arazilerin ihtiyacı duyduğu olanakları sunmaktadır.

Genç girişimciler tarafından adım atılan tarım alanında her daim masraflar gün yüzüne çıkmaktadır. Tohum alanında başlayan masraflar, yetişme aşamasında iken gübre ve ilaç gibi ihtiyaçlarla maddi olanakları zorlamaktadır. Ekilen her bitki türü için ayrı bir ilaç türünün kullanılacak olması masraf yükünün artmasına neden olmakta. Bu soruna çözüm üretmek gerekir ise; Tarım ve Kredi Kooperatifi aracılığı ile kimyevi gübreye olan ihtiyaç kredi şeklinde karşılanmaktadır.
Kimyevi Gübre Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Kimyevi Gübre Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?Kimyevi gübre kredisi için herhangi bir tutar belirtilmemekte olup arazi şartlarına ve ekim duruma göre şekillik kazanmaktadır. Eğer ekim oranı düşük ise sağlanan kredi hibe şeklinde olmaktadır. Arazi büyüklüğü yüksek ise sağlanacak olan kredi sıfır faiz şeklinde vadesi düşük bir şekilde sağlanmaktadır.

EtiketlerKimyevi Gübre Kredisi, Kimyevi Gübre Kredisi  Nedir, Kimyevi Gübre Kredisi Nasıl AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder