İhracat Finansmanı Aracılık Kredisi Nasıl Alınır


İhracat Finansmanı Aracılık Kredisi Nasıl Alınır

İhracat finansmanı, işletmelerin belirli ölçekte ihtiyaç duydukları kredileri sağlamak amacı ile Dünya Bankası tarafından finanse edilmektedir. İşletmelerin ticaret hacimlerine göre belirlenmekte olup ödemeleri esnek ve dikkatli bir şekilde düzenlenmektedir. Yapılan düzenlemeler 2008 yılında alınmış olmasına rağmen, birçok irili, ufaklı ya da KOBİ işletmeleri kredi olanaklarını yerine getirmeleri durumunda yüksek ve vade durumları minimuma indirgenilmektedir.

Dünya Bankası tarafınsan sağlanılan kredi, makine imalat, otomotiv üretimi, gemi ve yat imalatı, demir ve metal işleme sanayileri gibi yüksek oranda maliyete ihtiyaç duyan kuruluşlara sağlanmaktadır. Sağlanılan kredi, firmanın aylık işlem limitlerine, ticaret hacmine ve alım satım gücüne göre değişiklik göstermekte olup 20,000,000 Euro’ya kadar yükseliş göstermektedir. Kredi başvurusunda bulunacak işletmeler, Dünya Bankası tarafından değerlendirilmekte olup faiz ve vade farkları yapılacak görüşmelerde belirleneceğini belirtmek istiyoruz. Alınan krediler, ilk yıl ödenmemekte olup toplam 5 yıl içerisinde ödenmesi gerekildiği dile getirilmekte. Faiz oranları %5’e kadar çıktığını belirterek kredi oranlarına göre değişiklik göstermektedir.


Etiketler: Aracılık Kredisi, Aracılık Kredisi Nedir, Aracılık Kredisi Nasıl Alınır, Aracılık Kredisi Veren BankalarGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder