Güçbirliği Destek Programı Nedir? Nasıl Alınır


Güçbirliği Destek Programı Nedir? Nasıl Alınır

KOSGEB, orta ölçekli işletmelerin gelişmeleri için birçok olanak ve şartları sağlamaya devam ediyor. Birlikten güç doğar sloganı ile sağlanan işbirliği içerisinde orta ölçekteki işletmelere tamamen ortak çalışmalar sonucunda tedarik, pazarlama, imalathane, sunum alanları gibi olanak sağlanmakta. Örnek olarak marangoz sektöründe yer alan işletmelerin bir araya gelmesini sağlayarak ortak olarak kullanabilecekleri büyük bir üretim alanı oluşturulabilmektedir. Destek programı kapsamında başvuruda bulunan işletmeciler kurul tarafından değerlendirilerek onaya alınır, kabul edilmeleri durumunda programın olanaklarından faydalanabilmektedir.


Güçbirliği destek programına başvuruda bulunmak için en az 5 işletmenin bir araya gelmesi gerekmektedir. Proje kabulü sonrasında süre 6 ay ile 24 ay arasında geçerli olmakla birlikte çok az uzatma toleransları uygulanmaktadır. Proje içeriği bakımından küçük ölçekteki işletmelere sağlanılan kredi 1,000,000 TL olup sağlanılan tutarın yalnızca %30 gibi kısmı hibe, %70 gibi kısmı proje bitiminden ardından geri ödenmesi gerekmektedir. Bir araya gelen işletmeler aldıkları destek sonucunda üretimlerini artırabilir, kısa sürede bu kısmı geri ödeyebilecek kısma ulaşabilmektedir.

EtiketlerGüçbirliği Destek Programı, Güçbirliği Destek Programı Nedir, Güçbirliği Destek Programı Nasıl AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder