Emlak Vergisi Ödemek İstemeyenler Ne Yapmalı?


Emlak Vergisi Ödemek İstemeyenler Ne Yapmalı?

Günümüzde emekliler hariç 20 milyon vatandaşı ilgilendiren Emlak vergisi, geçtiğimiz yıla oranla değişiklik gösteriyor. Her yıl 2 taksit ile alınan vergiler, kişilerin ev, arsa, dükkân, daire gibi emlak satışı olan her ürününden sağlanmakta. İlk taksiti mayıs ayında başlayan vergi sisteminin 2. Ayağı Kasım gibi ödenmektedir.

2017 yılında ki    arsa ve ev artış değerleri vergi miktarının da olumsuz etkilenmesine neden olmuştur. Sadece çalışan kişilerden alınan vergiler emeklilerden alınmamakta. Aynı zamanda bu vergiyi ödemek zorunda olmayan kişi grupları ise; geliri olmayan ev kadınları, gaziler, şehit yakınları, emekliler vergiden muaf tutulmakta. Aynı zamanda verginin alınabilmesi için kişilerin sahip olduğu evin bürütte 200 metrekareyi bulması gerektiğini ifade edebiliriz. 200 metrekare altı 2. Evin alınmasın verginin alınma durumlarının meydana gelmesine neden olmakta.


Emekliler ne olursa olsun vergiden muaf tutulmakta. Fakat, alınan bir karar doğrultusunda emeklilerin çalıştıkları tespit edilirse muafiyet durumu ortadan kaldırılarak çalışan emeklilerden de vergi alınımına gidilmektedir.

Etiketler: Emlak Vergisi, Emlak Vergisi Ödeme, Emlak Vergisi Ödemek İstemiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder