Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar


Emeklilere Konut Kredisi Veren Bankalar

Onlarca yıl çalışıp emekli olduktan sonra ellerine belirli bir miktar birikim geçen emekliler genel olarak bu birikimlerini değerlendirebilmek amacı ile konut almak isterler. Ülkemizde her geçen gün konut fiyatlarında meydana gelen artış emeklilerin alım güçlerinin önüne geçmektedir. Bir miktar eksikleri kapatabilmek için devreye giren bankalar emeklilere belirli oranda konut kredisi sağlamaktadır.

Emeklilere kredi veren bankalar genel olarak maaş alımlarını yaptıkları bankalar olarak gösterilmekte. Diğer bankalardan kredi talebi oluşturulduğunda genel olarak maaş hesaplarının da taşınmasını istemektedirler. Bunun dışında bazı teminat ya da kefil işlemlerinin de gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Emekliler, çalışan kişilere oranla kredi çekim taleplerinde daha öndedir. Birçok kişi konut kredisi talep ederken konut expertiz değerinin %40 iken emeklilere sağlanan oran %75’lere kadar çıkmaktadır.


Emeklilere Konut Kredisi genel olarak Ziraat Bankası önderliğinde sürdürülmektedir. Ziraat Bankasının ardından özellikle birçok emeklinin maaş aldığı PTT birçok esnek hareketle kredi olanakları sunmaktadır. Bunun yanında aktif olarak çalışma yürüten tüm bankalar emeklilere istenilen oranda faizi düşük vade sayısı uzun krediler sunmaktadır.

EtiketlerKonut Kredisi, Emeklilere Konut Kredisi, Konut Kredisi Nasıl Alınır, Emekliler için Konut Kredisi, Emeklilere Konut Kredisi Veren BankalarGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder