Devlet Destekli Tarım ve Hayvancılık KredisiDevlet Destekli Tarım ve Hayvancılık Kredisi

Tarım ve hayvancılığın yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalar, kredi ve hibe seçenekleri ile yatırımcıları bu alana doğru yöneltilmeye çalışmakta. Ülkemizde her geçen gün azalan hayvancılık, en ve et ürünlerine yansıyarak fiyatların artmasına, bu alanda dışa bağımlılığın oluşmasına neden olmakta. Gerçekleştirilecek projeye göre belirlenen kredi seçenekleri birçok açıdan yetiştiricilerin yüzlerini güldürmekte.

Aktif olarak hayvancılığa devam eden fakat kendisini geliştiremeyen işletmelere sunulan bazı teklifler zamanında değerlendirilmesi durumunda güzel sonuçlar meydana getirmekte. Genel olarak işletmelerin büyüklüğüne göre sağlanan kredi 30,000 TL’den başlayarak 50,000 ya da özel olarak tanımlanabilmekte. Belirttiğimiz tutarlar genel olarak kuruluşlara hibe şeklinde sunulmakta olup kredi seçenekleri daha yüksek tutarlara uygulanmaktadır.


Devlet Destekli Tarım ve Hayvancılık Kredisi, sunulacak proje ve ihtiyaç listelerine göre şekillenmekte olup belirlenen kredi tutarları faizsiz bir şekilde verilmektedir. Vade konusunda herhangi bir sıkıntılı durum meydana getirilmediği gibi ödemelerde esnek davranışlar sağlanmaktadır. Günümüzde her banka devlet destekli krediler sunarak gerek çiftçilere, gerekse hayvancılara destek olmaktadır.

Etiketler: Devlet Destekli Kredi, Devlet Destekli Hayvancılık Kredisi, Devlet Destekli Tarım KredisiGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder