25 Mayıs 2017 Perşembe

Alman Kalkınma Bankası (Kfw) Kaynaklı Yenilenebilir Enerji/Enerji Verimliliği Kredisi

Alman Kalkınma Bankası (Kfw) Kaynaklı Yenilenebilir Enerji/Enerji Verimliliği Kredisi

Dünya bankalarının büyük bir bölümü uluslar arası Pazar içerisinde ülkelere büyük oranda enerji kredileri sağlamaktadır. Alman Kalkınma Bankası tarafından sağlanan yenilenebilir enerji üzerine yapılan çalışmalar sonucunda ülkemizde kredi olanakları açılmış olup bu alanda işletme sahibi olan kişilere yatırım alanları oluşturulmuştur.

Alman Kalkınma Bankası tarafından sağlanan enerji kredisine başvuruda bulunabilmek için işletmelerin enerjiye dayalı bir tesise sahip olmaları gerekmektedir. Özellikle yenilenebilir enerji üzerine küçük ölçekte yapılacak enerji çalışmalarında finansal destek bulabilmek için bankalar üzerinden destek alabilmektedir. Birçok bankanın aksine Alman Kalkınma Bankası enerji işletmelerine 15 Milyon Euro tutarında bir kredi sağlamaktadır. Kalkınma Bankası tarafından sağlanacak kredi işletmelerin yatırım oranlarının %80’ini karşılamaktadır. %80 üzerinde gibi bir oran konulsa da sağlanacak destek 15 Milyon tutarını geçmeyecektir.


Enerji işletmeleri, Kalkınma Bankası tarafından sağlanacak krediye başvuruda bulunabilmek için bireysel olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Kredi tutarı hakkında bilgi alabilmek, olanaklarından faydalanabilmek için kfw bankası ile iletişime geçilebilmektedir.

Etiketler: Enerji Verimliliği Kredisi, Enerji Verimliliği Kredisi Nereden Alınır, Enerji Verimliliği Kredisi Nasıl Alınır, Enerji Verimliliği Kredisi Veren Bankalar

Benzer Yazılar

Alman Kalkınma Bankası (Kfw) Kaynaklı Yenilenebilir Enerji/Enerji Verimliliği Kredisi
4/ 5
Oleh

ABONE OL

Son Yazılarımızdan haberdar olmak ister misiniz ?