65 Yaş Yaşlılık Parası Nasıl Alınır?


65 Yaş Yaşlılık Parası Nasıl Alınır?

Belirli bir yaş grubunun üzerindeki kişilere genellikle emekli sıfatı ile adlandırılmaktalar. Hayat şartları maalesef ki her bireyin çalışmasına, emeklerinin karşılığını almasına izin vermemekte. 

Belirli bir işte çalışmayan, SGK, Emekli Sandığı vb. güvenceleri olmayan 65 yaş üzerindeki kişiler genel olarak bakıma muhtaç hale gelmektedir. Herhangi bir geliri olmadığı gibi çalışma olanaklarına sahip olmayan bu kişiler devlet tarafından koruma altına alınmaya çalışılmaktadır. 

Uzun bir süredir uygulanan ve birçok kişinin faydalandığı 65 yaş yaşlılık parası ile ilgili merak edilenler yazımızın devamında yer alacaktır.

65 Yaş Yaşlılık Parası Nasıl Alınır?

65 Yaş Yaşlılık Parası Nasıl Alınır?


65 yaş yaşlılık parası alabilmek için belirlenen yaş gurubundaki kişilerin ya hiç geliri olmayacak ya da aylık belirli bir oranının üzerine çıkmaması gerekecek. Yapılan araştırmalar ile eğer kişinin her ay düzenli olarak alması gereken ilaçlar ve bakım masrafları göz önüne alınarak bir miktar belirlediklerini söyleyebiliriz. 2017 yılında yapılan düzenlemeler sonucunda yaşlılık parası Aylık 235 TL olmuş olup ücretler 3 ayda bir ödenmektedir.

Etiketler65 Yaş Yaşlılık Parası, 65 Yaş Yaşlılık Parası Nedir, 65 Yaş Yaşlılık Parası Nereden Alınır, 65 Yaş Yaşlılık Parası Nasıl AlınırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder