Kredi Kartını Doğru Kullanma Rehberi


Günlük hayatta en kolay ödeme yöntemini sunan kredi kartları, son dönemde artık herkes tarafından kullanılıyor. Alışverişlerde sunduğu avantajlar da bu kullanımı oldukça etkiliyor. Ancak doğru kullanılmadığında kredi kartının olumsuz tarafları da ortaya çıkacaktır. Peki, doğru kredi kartı kullanımı nasıl olmalı?

Kredi Kartı Kullanım Kılavuzu

Kredi kartında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta limitin doğru belirlenmesidir. Sizi zorlamayan, gelirinizin çok üstünde limiti bulunan kredi kartlarını kullanmayın. Yüksek limite sahip kartınız varsa da bütçenize göre harcamalar yapmaya özen gösterin. Kredi kartı dezavantajları da tam burada ortaya çıkıyor. İşinize çok yarayacak olan bu kartlar sizi zarara uğratabilir.
Düzenli ödeme yapmak da çok önemlidir. Aksi halde kredi notunuz düşer ve kredi başvurularınız olumsuz olarak sonuçlanır. Sadece asgari tutarı ödemek, ileriki aylarda size borç olarak geri dönecektir.
Kredi kartınızın tüm özelliklerinden faydalanmayı da unutmayın. Alışverişlerde ek puan veren kartlar, size bir sonraki alışverişlerinizde avantaj sağlayabilir.

Birkaç adet kart kullanıyorsanız hesap kesim günlerini mutlaka atlamamaya çalışın. Kartlar arası ödeme yapabilmek içinse her kartın hesap kesim tarihini farklı olarak belirlemelisiniz.

Etiketler:kredi kartları nasıl kullanılır,kredi kartını doğru kullanma rehberi,kredi kartı kullanım klavuzu,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder