Kredi Kartı Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir ?


Kredi Kartı Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir ?

Ülkemizde milyonlarca insan aktif bir şekilde kredi kartı kullanmaktadır. Hemen her ailede bir yada birkaç tane aktif kullanılan kredi kartına ulaşmak mümkün. Kredi kartı çağımızın gerektirdiklerinden ötürü çoğu zaman bir gereklilik halini almıştır. Doğru kullanıldığında kişiye belli kolaylıklar sunan bu kredi kartları, eğer dikkatli kullanılmaz ise insanın başına çok büyük belalar açabilmektedir. Ülkemizde geçmişte ve günümüzde kredi kartlarından doğmuş çok büyük mağduriyetler yaşanmıştır. Peki,  bu kredi kartı kullanmanın dezavantajları nelerdir ?

Kredi kartı kullanmanın olumsuz yönleri


kredi kartı kullanmanın dezavantajları , olumsuz tarafları da en  az olumlu yönleri kadar fazladır. Eğer dikkat edilmez ise kredi kartı borçları insanı mahvedebilir, maddi açıdan çökertebilir. Günümüzde kredi kartı borçları yüzünden hapis bile yatmış insanlar bulunmaktadır. Bu dezavantajlardan ilki hiç kuşkusuz kontrolsüz harcamadır. Kredi kartları sayesinde sahip olduklarımızdan çok daha fazlasını harcayabiliyoruz. Bir diğer olumsuz özelliği de yüksek faizlerdir. Borcunuzu ödemeyi geciktirdiğiniz an yüksek faizler ödemeye mahkum olursunuz. Bunun gibi birçok olumsuz özellik mevcuttur. Bu sebeple kredi kartı kullanımlarını çok dikkat edilmelidir.

Etiketler:kredi kartlarının dezavantajları,kredi kartı kullanmanın olumsuz yönleri,kredi kartı nasıl kullanılır.Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder