Kredi Kartı Gecikme Faizi Neye Göre Değişir? Ne Kadardır?


KREDİ KARTI GECİKME FAİZİ NE KADAR?

Kredi kartı kullananların çoğu kredi kartı borçlarını tam ve zamanında ödeyememektedir. Bazı kredi kartı kullanıcıları, diğer kredi kartlarından nakit çekim yapmak sureti ile borçlarını ödeme yolunu tercih ederek yüksek faiz ile karşılaşırken, bazıları kredi kartı borcunun sadece asgari tutarını ödeyebilmektedir. Bu durumda kullanıcılar kredi kartı gecikme faizi ile karşılaşırlar ve de hemen kredi kartı gecikme faizi ne kadar diye merak ederler. Borç ödeme gecikmelerinde Merkez Bankası tarafından düzenlenen faiz oranları uygulanır.

Faiz Tür ve Oranları

-          Alışveriş Faizi: Asgari tutar dışında kalan günlük olarak ödenmeyen bakiyenize, son tarihini takip eden günden itibaren akdi faiz oranı üzerinden uygulanan faiz türüdür. Alışveriş faizi %2,02 oranındadır.
-          Nakit Çekim Faizi: Nakit çekim işlemini yaptığınız günden, hesap kesim tarihinize kadar nakit çekimlerinize faiz işletilir. Nakit çekim faizi %2,02’dir.

-          Gecikme Faizi: Asgari tutarın altında ödeme yapmanız durumunda, günlük olarak ödenmeyen tutar üzerinden gecikme faizi uygulanır. Gecikme faizi %2,52’dir.

Etiketler:kredi kartı gecikme faizi ne kadar,gecikme faizi neye göre değişir,kredi kartı gecikme faiz oranları,

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder