Kredi Çekeceğim Banka Sigorta Bilgilerime Bakar Mı ?


Kredi çekeceğim banka sigorta bilgilerime bakar mi ?
Artık günümüzde kredi çekmeyen kalmadı gibi bir şey. Herkesin yolu bir şekilde bir yerde bankalarla kesişiyor. Kimi oğlunun düğün masrafları için krediye ihtiyaç duyuyor, kimi ise yeni bir iş kurmak için. İnsanların bu acil nakit ihtiyaçlarını bankalar büyük bir memnuniyetle karşılıyor. Ancak tabi ki bu bankalar kredi verirken  sizleri bir çok farklı açıdan araştırıyor. İnsanların en çok sorduğu sorulardan birisi de bankalar sigortaya bakar mı ? Evet bankalar diğer bir çok bilginiz gibi sigorta bilgilerinizi de incelerler. Ayrıca sigortanızı bir ölçüt olarak da alabilirler.

Sigorta şart mı ?

Peki kredi çekerken sigorta gerekli mi ? Sigorta bankaların kontrol ettiği kriterlerden biri de olsa kredi almak için olmazsa olmaz değildir. Özellikle devlet bankalarında sigortaya çok önem verilirken, özel bankalar daha çok gelir durumunuz ve varlıklarınızla ilgilenir. Yani eğer sigortasız bir şekilde kredi çekmek istiyorsanız size tavsiyem bir özel banka seçmeniz. Bu dilediğiniz kredinin onaylanma şansını yükseltecektir.

Etiketler:kredi çekeceğim banka sigorta bilgilerime bakar mı,banka sigorta bilgilerimi kontrol eder mi,banka kredi çekerken nelere dikkat eder,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder