Yüksek Trafik Sigortası Nedir ?


Yaptırılması zorunlu olan trafik sigortası, Karayolları Trafik Kanunu gereğince her bir aracın yaptırtmaktan meshul bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortanız oluşabilecek herhangi bir kaza durumunda çarptığınız karşı tarafın maddi anlamdaki hasarının karşılanmasını sağlar.Fiyatı yüksek trafik sigortası yalnızca Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde meydana gelmiş olan maddi hasarlı kazalarda geçerliliğe sahip Zorunlu Trafik Sigortanız, sizin kendi aracınızda meydana gelen hasarları karşılamamaktadır. Herhangi bir kaza durumunda sizin kendi aracınızda da meydana gelen maddi hasarların karşılanmasını talep ediyorsanız bunun için ayrıca kasko sigortası yaptırmalısınız.
Sigorta olmazsa olmaz

Yüksek Trafik Sigortası sorgulama yaparak aracın bu sigortasının yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisindeki bir aracın zorunlu trafik sigortasının yaptırılmadığı tespit edildiği takdirde polis ekipleri tarafından araç bağlanırlar ve de trafikten men cezası yer. Aracınızı geri alabilmek için de  belirli bir ceza ödemeniz ve ayrıca poliçe ibrazında da bulunmanız şarttır. Aracınıza bu zorunlu trafik sigortası her yıl tekrardan yaptırmanız zorunludur.

Etiketler:yüksek trafik sigortası nedir,yüksek trafik sigortası ne işe yarar,yüksek trafik sigortası sorgulama,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder