Türkiye Finans Bankası’ndan Ülke Kredileri


Türkiye Finans Bankası’ndan Ülke Kredileri

Bazı ülkelerin ihracatı desteklemek maksadıyla ülkesinden ithalat yapacak olan firmalara, ilgili İhracat Kredi Kuruluşları (ECA) aracılığıyla sağlanan ve ithalatçı ülke riskinin sigortalanmış olduğu finansman desteğine ECA Kredisi denilmektedir. Bu bakımdan ECA Kredileri yatırım malları ithal etmek isteyen firmalar için orta ve uzun vadeli kaynak sağlamaktadır. Bir kimse dilediği ECA Kredisi işlemlerini Türkiye Finans Bankası güvencesi ile ve banka tarafından düzenlenen teminat mektubu ile gerçekleştirebilmektedir. Bu bakımdan Dış Ticaret işlemleri ile ilgili olarak bilgi almak isteyen bir kimse Türkiye Finans Bankası uzmanlarına online olarak danışabilme imkanına sahip olabilmektedir.

ECA Kredilerinde ihracatçı firma açısından sağlanan bazı avantajlar mevcut bulunmaktadır. Bu kredi sayesinde ihracatçı firma, diğer ülke ihracatçı firmalarına karşı rekabet şansını artırmaktadır. Aynı zamanda mal bedelini tahsil etme garantisi ve hemen tahsil etme ve yeni pazarlar bulma olanaklarına sahip olmaktadır.


ECA Kredilerinde ithalatçı firma açısından sağlanan avantajlar da mevcut bulunmaktadır. Alınacak olan bu ECA Kredileri ile ithalatçı firmaya orta veya uzun vadeli finansman desteği sağlanmaktadır.

Etiketler:finans bankası ülke kredileri,finans bankasından ülke kredisi alma,eca kredisi nasıl alınır,eca kredisi nedir,eca kredisi ne işe yarar,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder