Bireysel Kredi Faiz Oranları 2017


BİREYSEL KREDİ FAİZ ORANLARI 2017

Bireysel kredi faiz oranları 2017 rakamlarına ulaşmadan önce, kredi almadan önce mutlaka bireysel olarak bir hesaplama yaparak, bütçenizi sarsmadan, faizini karşılayabileceğiniz bir miktarda krediye karar vermeniz gerekir. Bununla birlikte aylık taksit miktarlarınızı da ödeyebileceğiniz şekilde ayarlamanız elzemdir. Bireysel kredilerin yasal vade süreleri 48 aydır. Bu demek oluyor ki 4 yıldan fazla süreli bir borçlanma işlemine imza atmanız olası değildir. En fazla kredi tutarı ise 50 bin TL olarak Merkez Bankası tarafından belirlenmiştir.

Bireysel Kredi Faiz Miktarı


Bireysel kredi faiz oranları incelendiğinde, her bankanın Merkez Bankası’ nın belirlemiş olduğu oranlara göre faiz oranı belirlediğini görüyoruz. Merkez Bankası faiz oranı belirlerken serbest olmakla birlikte, alt faiz oranı ve de üst faiz oranı belirler. Bankalar da Merkez Bankası’ nın belirlemiş olduğu alt ve üst faiz oranları çerçevesinde kendisi bir faiz oranı belirler. Faiz miktarları ise haftalık olarak bile değişebilmektedir. Mart 2017 itibariyle en düşük faiz oranı %1,24’ tür.

Etiketler:bireysel kredi faiz oranları,kredi faiz miktarları,en düşük fai,z oranları,en yüksek faiz oranları,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder