Uzun ile Kısa Vadeli Kredi Arasındaki Farklar Nelerdir?


Uzun vadeli kredi mi kısa vadeli kredi mi  ? Arasındaki farklar nelerdir?

İnsanlar ev ya da araba alabilme, tatile gidebilme veya borçlarını kapatmak için kredi kullanmak istiyor. Kredi başvurusu yapmadan önce bireylerin krediler hakkında yeterli araştırmayı yapmadığını görmek mümkün. Başvuru yapacağınız krediyi incelerken yalnızca faiz oranlarını baz almak kişilerin zararına olacaktır. Alacağınız krediyi incelerken vade süresine, toplam maliyetine ve kredi çekerken alınacak bütün masrafların dikkatlice incelenmesi gerekiyor.

Kredi Çekerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Kısa vadeli ya da uzun vadeli hangi kredi olursa olsun dikkat edilmesi gerekilen ilk husus borç yükü olmalıdır. Uzun vadeli kredilerde ödeme planının geniş olması sebebiyle aylık ödenecek tutar kısa vadeli kredilerde aylık ödenecek tutara göre daha düşük oluyor. Kredi kullanacak kişiler aylık gelirlerini iyi hesap ederek kısa vadeli borç yüküne mi yoksa uzun vadeli borç yüküne mi gireceğini iyi hesaplamalıdır.

Uzun Vadeli Kredi ile Kısa Vadeli Kredi Arasındaki Farklar Nelerdir?


Kısa vadeli kredi ile uzun vadeli kredi arasındaki farklardan en önemlisi faiz farkıdır. Ödeme planında uzun vadeli kredilerin, kısa vadeli kredilere göre aylık ödeme tutarının daha az olduğunu söylemiştik. Ödemelerin az olması avantaj gibi görünse de aslında bireylerin zararınadır. Uzun vadeli kredilerde kısa vadeli kredilere göre daha yüksek faiz oranı eklenmektedir. 

Etiketler:uzun vadeli kredi mi kısa vadeli kredi mi,kredi çekerken nelere dikkat etmek gerekir,uzun vadeli kredi ile kısa vadeli kredi arasındaki farklar nelerdir,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder