Srap Kredisi Nedir?


Başbakanlık tarafından çıkarılan ve mahkumiyet süresi bitip,cezasını çeken kişiler için yeni bir kapı imkanı sunan yeni bir krediden sizlere bahsedeceğiz. Srap Kredisi diğer adıyla Mahkum Kredisi cezaevinden çıkıp topluma adapte olamayan,olmak istediği halde sıkıntılarla karşılaşan vatandaşlar için yasalar çerçevesinde çıkarılmış olan bir kredi türüdür.Sosyal Riski Azaltma Projesi adı altında toplanılan bu kredi projeye başvuran hemen her mahkuma verilebilmektedir.Başvuru yapmadan önce yapmak istediğiniz işi kararlaştırmanız gerekmektedir.Bu projeyi daha sonra yetkili heyete sunarak olumlu görüşlerini ve onayını almanız gerekir.

Gerekli Şartlar Nelerdir?

 90 model ve üstü bir otomobile sahip olmamanız lazım. Bağkur,SSK veya Emekli sandığında sigortalı girişinizin olmaması gerekiyor.Kişi üzerinde kayıtlı ve tapulu herhangi bir gayrimenkul veya mülk bulunmamalı. Son olarak da yeteneğinizi belgeleyen ustalık belgene sahip olmanız gerekmektedir. Bu koşullara sahipseniz SRAP projesi içerisindeki mahkum kredisini kolayca alabilirsiniz.

Etiketler:srap kredisi nedir, srap kredisi kimler alabilir, srap kredisi alma yöntemleri, srap kredisi kimler alır,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder