Kredi Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Günümüzde masraflar oldukça artmış durumda.Her ne kadar iktisatlı olunsa da ister istemez aksilikler veya masraflar olabilir.Bu masrafları kolayca ödeme yöntemlerinden biride kredi çekmektir.Yalnız kredi çekerken dikkat edilmesi gereken belli başlı konular bulunmaktadır.Bu konuları Aşağıda sıralı şekilde sizlere göstereceğiz.


Nelere Dikkat Edilmeli 

-İhtiyacınız kadar kullanın:Fazla alımlardan kaçının,ne kadar lazımsa o kadar kullanın.
-Faiz oranlarına dikkat:Faiz oranları değişkenlik göstermektedir,bazı bankalar çok cazip gibi görünse de uzun vadede size zarar ettirebilir.Oranları hesaplayarak işe başlayın.
-Olabildiğince kısa vadeli alın:Yarın başımıza neler geleceği belli değil.İmkanlarınızı ve ödemelerinizi göz önünde tutarak en kısa vadeli krediyi tercih etmenizi öneririz.
-Dosya ve ek masrafları araştırın:Bazı bankalar haberiniz olmadan ek masraflar veya dosya masrafları karşınıza Sözleşmelerini dikkatli bir şekilde okuyun.
-Hayat sigortası şart:İnsan olarak her ihtimali düşünmeli ve kredinize destek sağlayan hayat-kaza sigortası gibi etmenleri kesinlikle kredinize dahil etmelisiniz.Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder