KOSGEB Kredileri Hakkında Bilgiler


Kosgeb Kredileri

Kosgeb, bilindiği gibi devlet destekli bir kredi fonudur. Kosgeb kredisi alabilmek için öncelikle bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Bunlardan kısaca söz etmek gerekirse, kurum tarafından verilen iş kurma danışmanlığı eğitimini ya da uygulamalı olarak verilen eğitim desteğini alanlar, kurumca üniversite sınırları içinde gerçekleştirilen genç girişimci geliştirme programına katılıp; mezun olanlar veya işgem bünyesinde bulunan girişimcilerden bir yıl içinde işletme kurmuş olan şahıslar faydalanabilmektedir. Kosgeb Kredileri herkese çıkmıyor ama ümitsiz bakmamak gerek.

Yeni Bir İş

Kosgeb kredisi ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin hedef büyütmeleri ve ekonomiye katkıda bulunmaları en önemli amaçtır. Kosgeb Kredisi alabilecek olanları genel olarak saydığımız niteliklere sahip kişiler için verilse de bu niteliklere sahip olmayan kişilerin de başvurup şanslarını denemeleri gerekiyor. Çünkü devlet için ekonomiye can veren her adım çok önemlidir. Bu nedenle devlet birçok girişimci insanı bu alanda adım atmaya davet ediyor. Esnaflar için hibe desteği oldukça cazip bir seçenektir. 

Etiketler:kosgeb kredisi nedir,kosgeb kredisi ne işe yarar,kosgeb kredisi hakkında,kosgeb kredisi kimlere verilir,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder