Emekli Maaşının Kaç Katı Kedi Çekilir?


Bankalardan kredi alarak borç ödemeleri veya yeni yatırımlar yapılabiliyor. Herkes kendi bütçesine en uygun krediyi aldığında kredi almak oldukça faydalı bir yöntemdir. Her bankanın müşterisine sunduğu kredi seçeneği farklıdır.
Tüm bankalar kişilerin yaşama şartlarını göz önüne alarak kredi miktarını belirler ve birçok detayı inceleyerek en uygun krediyi müşteriye sunar. Ortalama olarak maaşın 2 – 10 katı arası vade oluşturulur. Kredi alacak olan kişi de faiz oranlarını öğrenir ve bir ödeme planı çıkarılarak en iyi şekilde bilgi verilir. Peki, emekliler için bu durum farklı mıdır?

Emekli Maaşının Kaç Katına Kredi Verilir?


Kredi çekerken alınan maaşın miktarı en önemli noktadır. Daha önce kredi alınmışsa eski ödeme planı da göz önüne alınır. Ödeme tarihlerinde gecikme olmadıysa, düzenli bir şekilde yapıldıysa da kredi miktarında artışlar olabilir. Neredeyse bankaların yarısı emeklilere kredi imkânı tanımaktadır. Emekli maaşının kırk katı kredi alınabilmektedir. Ayrıca sunulan bu kredide faiz oranları da emeklilik durumu düşünülerek düzenlenmektedir. Alınan maaşın %40 ile %60 arasında bir ödeme sistemi oluşturulur.

Etiketler:Emekliler maaşının kaç katı kredi çekebilir,maaşımın kaç katı kredi çekebilirim,emekliler ne kadar kredi çekebilir,emekliler nasıl kredi çekebilir,Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder