Teminatlı Kredi Nedir? Nasıl Çekilir?


Bankacılık sektörü ve bankacılık terimleri ile ilgili hiç bilgisi olmayan pek çok kişi bile kredi çekme aşamasında bu sektöre dair pek çok terimi öğreniyor, pek çok alternatif kredi yöntemi araştırıyor. Teminatlı kredi nedir, nasıl çekilir? Sorusu da kredi çekme döneminde pek çok tüketicinin sorduğu sorulardan biri, bu yazımızda sizlere teminatlı kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalar tüketiciye ihtiyaçları olan nakit desteğini sağlarken bir taraftan da kendi haklarını koruma altına alıp menfaatleri doğrultusunda hareket etmeliler. Bu yüzden kredi çekme sürecinde tüketici ile ilgili pek çok araştırma yapıp kredi verebilmek için bazı şartlar öne sürüyorlar. Bunlardan bazıları; kredi çekmek isteyen kişinin 18 yaşını aşıp reşit olması, kredi notunun kredi verilebilecek seviyede olması, sürekliliği olan ve belgeleyebileceği bir gelirinin olması gibi. Eğer bu şartlar oluşmamışsa bankalar tüketiciye yardımcı olmak için teminatlı kredi alternatifini de sunabilirler. Bu durumda kredi çekecek kişi acil ihtiyacını karşılamak için elde edeceği finansal değere karşılık kendisine ait olan ev ya da aracınızı teminat olarak gösterip kredi alabilir. Tüketicinin ödememesi durumunda banka kendi haklarını korumak için teminat olarak gösterilen mala el koyar. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS teminatlı kredi verme konusunda birçok avantaj sunduğunu da belirtmek istiyoruz.

Etiketler: teminatlı kredi nedir, teminatlı kredi ne demek, teminatlı kredi nasıl çekilir, teminatlı kredi nasıl alınır, teminatlı kredi almak istiyorum, teminatlı kredi çekmek istiyorum, teminatlı kredi çekmek için şartlar, teminatlı kredi almak için şartlar, teminatlı kredi şartlarıGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder