Spot Kredi Nedir?


Günümüz şartlarında birçok acil ihtiyacımızı kredi çekerek karşılıyoruz. Kredi çekerken en çok düşündüren konulardan biri uygulanan faiz oranının ve kredi faizinin piyasa koşulları değiştiği takdirde farklılık gösterme ihtimali oluyor. Bu yüzden kredi çekme aşamasında pek çok kredi çeşidi araştırmak gerekiyor. Aslında spot kredi nedir? Sorusuna aldığımız cevap bu konudaki hakkındaki bütün sorularımızı cevaplıyor.

Spot kredi; değişen piyasa şartlarına karşı tüketiciyi faiz yükselmesine karşı koruma altına alan bir kredi çeşididir. Yani kredinizi bu şekilde çektiğinizde ödeme döneminde piyasalarda herhangi bir sebepten gerçekleşen değişiklikler, çekmiş olduğunuz kredinin faiz oranı, faiz tutarı ya da vadesini etkilemez.

Spot Kredi Hakkında Bilinmesi Gerekenler;

Öncelikle kredi çekme işlemlerinin en başında kredi faizi ve vadesi belirlenir ve vade sonuna kadar sabit değer olarak ödeme yapılır.
Kredinin en son taksitinin ödeneceği güne kadar kredi açık kalır, vade bittiğinde kredi kapanır.
Genellikle kısa ve orta vadeli finansman ihtiyacı için kullanılır.
Faiz ve diğer masraflar vade sonunda anapara ile tahsil edilir.
Faiz oranı diğer kredilere göre daha düşüktür.
Kısa süreli nakit ihtiyacı karşılar.

Etiketler: spot kredi, spot kredi nedir, spot kredi ne demek, spot kredi ne anlama gelir, spot kredinin anlamı, spot kredinin anlamı nedir, spot kredisi nedirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder