Senet Karşılığı Avans Kredisi Nedir?


Bankalar tüketicilerin talepleri doğrultusunda her geçen gün yeni alternatiflerle çözüm yolları göstermeye devam ediyorlar.  Hem bireysel hem de kurumsal kredi, talep edenler için çoğu zaman acil çıkış kapısı hükmünde oluyor ancak bankalar kredileri onaylamadığı takdirde büyük sıkıntılara sebep olabiliyor. Son günlerde oldukça popüler olan senet karşılığı kredi tarafların dikkatini çekiyor, peki senet karşılığı avans kredisi nedir?

Öncelikle belirtmemiz gereken önemli bir konu var ki senet karşılığı avans kredi genellikle şirketler için kullanılan bir kredi sistemidir bireysel müşteriler için düzenlenmemiştir. Acil nakde ihtiyacı olan şirketler ellerindeki senetlerle bankaya giderek başvuru yapabilirler. Senetlerde aranılan özellikler; senetler kesinlikle karşılıksız olmamalı,  senetlerin vadesi gelmemiş olmalı ve senetlerin toplam tutarı talep edilen krediyi karşılayabilecek seviyede olmalıdır.  Bankaların internet sitelerinde bu konu ile ilgili detaylı bilgiye fazla yer verilmediği için banka şubelerine gidip yetkili kişilerle görüşerek işlemler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu işlemi sadece şirket yetkilileri yapabilir diğer üçüncü şahıslar herhangi bir başvuruda bulunamazlar sadece konu hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Etiketler: senet karşılığı avans kredisi, senet karşılığı avans kredisi nedir, senet karşılığı avans kredisi ne demek, senet karşılığı avans kredisi alma, senet karşılığı avans kredisi çekme, senet karşılığı avans kredisinin anlamı nedirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder