Secure Transaction Signer Projesi Nedir?


Bu yazımızda secure transactıon sıgner projesi nedir? Sorusuna cevap vereceğiz. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi ile bankacılık işlemlerini kolaylaştırmak adına farklı adımlar atılmaya devam ediyor. TÜBİTAK bünyesindeki Teknoloji ve Yenilik Destek Programı Başkanlığı  (TEYDEB) destekli AR – GE projesi olan, çalışma uygulanmaya başlandı. Bu proje için 2 milyon avroluk bir bütçe kullanıldı.

Proje bankaların farklı dağıtım kanallarında işlem yapan müşterilerin kimliklerinin doğrulanmasını ve işlem güvenliği sağlanması için yapılıyor. Kuveyt Türk, dijital kimlik alanında uzman şirket KOBIL ile finans sektöründeki deneyimini paylaşmak için 2 yıllık bir sözleşme imzaladı. Proje sonunda geliştirilmesi planlanan uygulama ile mobil telefonlarda dijital kimlik ve işlem güvenliğini temel alan ve bulut tabanlı bir güvenlik alt yapısı ile desteklenecek. Projeye Boğaziçi Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi danışmanlık yapıyor ve uzmanlık alanlarını katıyorlar. Bu proje ile bankacılık işlemleri için banka müşterilere daha güvenli bir ödeme altyapısı sunacak.

Etiketler: secure transaction signer, secure transaction signer projesi, secure transaction signer nedir, secure transaction signer projesi nedir, secure transaction signer projesi ne demek, secure transaction signer projesi hakkında bilgiGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder