Rehinli Kredi Nedir? Nasıl Alınır?


Düşen kredi faiz oranları, birçok tüketicinin kredi konusunda hızlı karar vermesini sağlıyor. Bankacılık sektörü ile çok bağlantılı olmayan kişiler bile şu süreçte bankacılık terimleri hakkında bilgi sahibi olmaya başladı. Rehinli kredi nedir, nasıl alınır? Sorusunun cevabı da bu süreç içerisinde pek çok kişinin karar vermesini kolaylaştırdı.

Tüketici ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi talep ettiğinde olumsuz cevapla karşılaşabiliyor. Bankaların olumsuz cevap vermelerinin sebepleri arasında; tüketicinin kredi notunun düşük olması, gelir seviyesinin düşük olması gibi sebepler etken oluyor, bankların önceliği kendi menfaatlerini korumak olduğu için güvenli görünmeyen tüketici için olumsuz kredi talebi vermekte çekinmiyorlar. Ama bu aşamada tüketici için rehinli kredi ya da ipotekli kredi dediğimiz ikinci bir alternatif ortaya çıkıyor. Rehinli kredi; talep edilen kredi karşılığında taşınmaz bir gayrimenkulün ipotek altına alınması anlamına geliyor. Banka ipotek altına aldığı ev karşılığında kredi veriyor, eğer tüketici ödemeyi gerçekleştirmezse ev bankanın oluyor. İpotekli kredi almak için 18 yaşını doldurmuş olmanız,  ipotek gösterecek evin tapusunun sizin üzerinize olması ilk şartlar arasında. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS bankaları üzerinden rehinli kredi alabilirsiniz.

Etiketler: rehinli kredi nedir, rehinli kredi nasıl alınır, rehinli kredi nasıl çekilir, rehinli kredi alma, rehinli kredi çekme, rehinli kredi ne demek, rehinli kredinin anlamı nedir, rehinli kredinin anlamı ne demek, bankadan rehinli kredi nasıl alınır, bankadan rehinli kredi nasıl çekilirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder