Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2017


Refinansman Kredisi Veren Bankalar 2017

Devlet yönetiminin bankalara uyguladığı baskının ardından faiz oranlarında düşme yaşandı. Yaşanan bu düşme de önceden yüksek faiz oranları ile kredi çekmiş ve kredisini hala ödemeye çalışanlarda yeniden yapılandırma yapma ihtiyacı doğurdu. Refinansman kredisi veren bankalar konut kredisi çekmiş olan birey ve işletmelerin kredilerini güncel faiz oranları ile düzenleyerek para kazanmalarını sağlar.

Hangi Bankalar refinansman kredisi veriyor?

Banka kredilerinde faiz oranlarının %1’in altına düşmesi neredeyse tüm bankalarda yeniden yapılandırma kapısının açılmasına neden oldu. Ve refinansman kredisi için kendilerine müşteri çekme çabası içerisine girdiler.

Devlet bankaları da kampanyalar düzenleyerek;

-          36 ay vadeli refinansman talebinde %0,88
-          60 ay vadeli refinansman talebinde %0,9
-          120 ay vadeli refinansman talebinde ise %0,95
Faiz oranları ile vatandaşa yardımcı olmaktadır.

Birkaç ay önce faizlerin %1,40 seviyesinde olduğunu düşünürsek mevcut faiz oranları oldukça cazip ve dikkat çekici görünüyor.

Özel bankalarda da durum benzer. En düşük faiz oranı şu an için Denizbank tarafından verilen 2 yıl vadeli kredilerde %0,89. Akbank ise maaş müşterilerine özel düzenediği kampanya ile 48 ay vadeli refinansman konut kredisi faiz oranını %0,92 olarak açıkladı.Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder