Plaza Sigortacılığı Nedir?


Türkiye’de her geçen gün piyasası genişleyen sigortacılık sektöründe  hali hazırda bine yakın yetkili satıcı faaliyet gösteriyor. Her geçen gün genişleyen bu sektörde farklı sigortacılık türleri var. Bu yazımızda plaza sigortacılığı nedir? Sorusuna kısaca cevap vereceğiz.

Plaza sigortacılığı;  izlediği yolda bankacılık sektörünün parlayan yıldızı olma yolunda ilerliyor. Ülkemizde bu alanda istihdam edilen personel sayısı 100 bin civarında görünüyor, plaza sigortacılığı kavram olarak biraz farklı gelse de aslında ülkemizde geçmişi oldukça eski. İstihdam edilen personeller modern plazalarda faaliyet gösteren şirketler ile anlaşmaya yapmaya, kazandıkları müşterileri elde tutmaya çalışıyorlar.

Bu durumda daha çok kar arayışında olan firmaları ikinci bir dalda aktifleşme yoluna sokuyor. Uzun yıllardır sigorta şirketleri acentelerle ve yetkili servislerle başarılı bir işbirliği içerisinde çalışarak sigortacılık işlemlerini hallediyorlar. Günümüzde özellikle otomotiv sektörü ve sigortacılık iç içe girdi, otomotiv satıcıları ve yetkili servisler satışla beraber trafik sigortası ve kasko sigortası alanlarında aktifleşerek plaza sigortacılığı kavramında ilerleme kaydediyor, sektör parametrelerine bakıldığında bu iki sigorta oldukça önemli bu yüzden otomotiv sektöründen gelen poliçe akışı da oldukça olumlu görülüyor, yaşana bu durumdan her iki taraftan memnun görünüyor.

Etiketler: plaza sigortacılığı, plaza sigortacılığı nedir, plaza sigortacılığı ne demek, plaza sigortacılığı ne anlama gelir, plaza sigortacılığının anlamı, plaza sigortacılığının anlamı nedirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder