Özürlü Araç Kredisi Veren Bankalar 2017


ÖZÜRLÜ ARAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR 2017
Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak maksadıyla ülkemizde birçok yasal düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemelerden biri de engelli bireylerin faydalanabileceği “özürlü raporu” aracılığıyla özel tüketim vergisi olmadan araç sahibi olmalarıdır. Elbette bu haklardan faydalanmak için bu yasal düzenlemelerde bazı kıstaslar istenmekte ve engelli kişilerin bazı şartlara haiz olması istenmektedir.

Bu kıstasları yerine getiren engelli bireyler kolayca araç sahibi olabilirler. Taşıt almak için yeterli bütçeye sahip olamayan engelli bireylerin bankalarca kullanıma sunulan kredileri kullanma yolunu tercih edebilirler.

Özürlü araç kredisi veren bankalar var mı?

Engelli bireyler için araç kredisi kampanyaları düzenleyen banka şimdilik mevcut görünmemekte.  Ancak bu kişiler çalışmış oldukları bankalara başvurarak niyetleri doğrultusunda başka kampanyalara yönlendirilerek kredi almaları sağlanabilir.

Banka kredisi kullanmadan önce mutlaka diğer bankalardan da görüş alınması, faiz oranlarını ve maliyet hesaplarını karşılaştırılması tavsiye olunur.

Engelli maaşı gösteren gelir belgesi dışında tapu ya da benzeri menkullerin belgeleri de bulundurmak engelli kişilerin ihtiyaç duydukları konu ile ilgili krediyi edinme hususunda kolaylık sağlayacaktır.

Etiketler: özürlü araç kredisi, özürlü araç kredisi 2017, özürlü araç kredisi verenler, özürlü araç kredisi verenler 2017, özürlü araç kredisi veren bankalar, özürlü araç kredisi veren bankalar 2017, özürlü araç kredisi veren bankalar hangileri, özürlü araç kredisi veren bankalar hangileri 2017, hangi bankalar özürlü araç kredisi verir, özürlü araç kredisi almak istiyorumGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder