Orta Vadeli Kredi Nedir?


Son dönemlerde kredi faizlerinin düşmesi ile birçok tüketici kendi için en uygun kredi çeşidini araştırırken en çok zorlandığı konulardan biri hangi kredinin kendisi için en uygun olduğu. Bu yazımızda orta vadeli kredi nedir? Sorusuna cevap vererek bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız.

Orta vadeli kredi özellikleri;

Orta vadeli krediler İkinci Dünya Savaşından sonra önem kazanmaya başlamıştır.

Orta vadeli kredilerde vade en az 1 – 10 yıl arasında değişir, tüketici tarafından gelen tercih 5 – 10 yıl arasındadır.

Ödeme planı önceden hazırlanır, periyodik taksitler halinde ödenir,  ödenecek taksit tutarları ve vade aralığı belirlenirken tüketicinin ödeme kabiliyeti ve bankanın ihtiyaçları göz önünde tutularak işlem yapılır.

Bu kredi çeşidinde genellikle, bina, tesisat, makine gibi gayrimenkuller ve hisse senetleri, tahviller teminat olarak gösterilir.

Orta vadeli krediler kısa vadeli kredilere göre daha riskli olduğu için bankalar ihtiyatlı olarak özel koruyucu şartlar isteyebilirler.

Bu şartlar dâhilinde verilen krediler orta vadeli kredilerdir. Güncel bilgilerden haberdar olabilmek için Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS gibi bankalar üzerinden canlı destek alabilirsiniz.

Etiketler: orta vadeli kredi, orta vadeli kredi nedir, orta vadeli kredi ne demek, orta vadeli kredinin anlamı, orta vadeli kredinin anlamı nedir, orta vadeli kredinin anlamı ne demekGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder