Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2017


Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2017

Öğrenciler okuma telaşları içerisinde kredi ya da burslara ihtiyaç duyabilmektedir. Eğer devletten aldıkları bir burs ya da kredi yoksa veya bu burs ya da kredi de yetmiyorsa çeşitli devlet bankalarından veya özel bankalardan kredi çekebilirler. Günümüzde birçok banka bu imkanı öğrencilere sunmaktadır. Fakat tabii ki öğrencinin çalışanın maaşı gibi sabit ve düzenli bir gelirinin olmaması krediyi öderken zorluk çekmesine sebep olabileceğinden bankalar da bu krediyi daha dikkatli bir şekilde vermektedir. Öğrenciye kredi veren bankalar hangileridir merak ediyorsanız yazının devamını okuyun.

Denizbank, Ziraat Bankası, Odeabank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank ve HSBC bu bankalar arasında sayılabilir.

Bankalar Hangi Koşullarda Öğrenciye Kredi Verir?

Bankalar öğrenciye kredi vermeye öğrencinin kredi notuna ve aylık gelirine bakarak karar vermektedirler. Eğer öğrencinin düzenli aylık geliri yoksa iki seçenek vardır: Bunlardan birincisi öğrencinin maaşlı aile fertlerinden birini desteğini alması. Kısacası bir kefil ile öğrenci bankadan kredi rahatlıkla alabilir. Fakat öğrencinin böyle bir şansı yoksa ikinci seçenek olan belirli bir sürede düzenli olarak birikim yapmışsa ve buradan yapmaya devam edeceği sonucu çıkıyorsa, bu şekilde de bankalar öğrenciye kredi verebilir.

Etiketler: öğrenciye kredi 2017, öğrenciye kredi verenler, öğrenciye kredi verenler 2017, öğrenciye kredi veren bankalar, öğrenciye kredi veren bankalar 2017, öğrenciye kredi veren bankalar hangileri, öğrenciye kredi veren bankalar hangileri 2017, öğrenciye kredi veren bankalar listesi, öğrenciye kredi veren bankalar listesi 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder