Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017


Öğrenciye İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2017
Günümüzde teknolojinin ve bankacılık sistemlerinin ilerlemesi ile kredi çekmek için banka şubesine bile gitmeye gerek kalmadı. Akıllı telefonumuzdan yaptığımız birkaç tıklama ile kredi başvurusunda bulunabiliyoruz ve banka bize bir evrak imzalatma ihtiyacı hissetmeden kredi tutarını hesabımıza yatırıyor. Bu kolaylıklar sayesinde artık herkes kredi çekebilir oldu. Ama öğrenciler için durum biraz farklı. Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar genelde gelir belgesiz kredi çekilebilen bankalar oluyor.

Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz krediler ise sadece kredi notu değerine bakılarak çekilen düşük tutarlı krediler demektir. Eğer sizin de ihtiyacınız ufak bir miktar ise (10-15 bin TL’ye kadar) bu şekilde kredi alabilirsiniz. Öncelikle kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmekte. Kredi notu bankalar ile olan ilişkilerinizi açıklayan bir sistemdir. Eğer banka ve finans kurumları ile olan kredi ve kredi kartı ilişkilerinizde ödemelerinizi tam ve zamanında yaptı iseniz kredi notunuz gelir belgesiz kredi almanıza yeterli olacaktır. Kredi notunuzu öğrenmek için Findeks web sitesine veya bankaların online müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.

Kredi notunuz gelir belgesiz kredi için uygun değilse ne yazık ki gelir belgesiz kredi almanız mümkün olamayacaktır. Bu nedenle öncelikle kredi notunuzu düzeltme yoluna gitmenizi tavsiye ederiz.

Bu bilgilerin yanında şunu da belirmemiz gerekir ki; her ne kadar bankalar 18 yaşından büyüklere mali hizmetler sunsa da ,20 yaşını aşmamış bireylere kredi verme konusunda temkinli davranmaktadırlar. Bu nedenle yaş unsuru da kredi alabilmeniz için önemli bir detaydır.

Etiketler: öğrenciye ihtiyaç kredisi, öğrenciye ihtiyaç kredisi 2017, öğrenciye ihtiyaç kredisi verenler, öğrenciye ihtiyaç kredisi verenler 2017, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar 2017, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri 2017, hangi bankalar öğrenciye ihtiyaç kredisi verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder