Natamam Konut Kredisi Veren Bankalar 2017


NATAMAM KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR 2017
Natamam sözcük anlamı itibariyle “tamamlanmamış” “bitmemiş” manasında kullanılır. Bu tanım ışığında inşaatı tamamlanmamış bitmemiş çeşitli sebeplerle yarıda kalmış, henüz içinde oturulur vaziyette olmayan binalara “natamam yapılar” denmekte.

Bu kriterlere sahip olan binalar, konutlar için de bankaların sunduğu kredilerden faydalanarak ev sahibi olunabilir.

Konut edinme ihtiyacına yönelik kendi ismine kayıtlı arsası üzerine ya da natamam yapıların tamamlamasına yönelik inşaat yaptıran insanların, inşaatlarının finansmanına yönelik olarak, belirlenmiş vade ve şartlarda geri ödenmek üzere gerçek kişilere kullandırılan kredilerdir. Genelde bu tarz kredileri kullanmak isteyen müşterilerin iş konusunun gayrimenkul inşaatı ve gayrimenkul ticareti dışında olması zorunluluğu bulunmaktadır. Yani buradaki amaç bu kredi ile konut sahibi olmaktır.

Nasıl faydalanılabilir?

Bu kredi tutarları hali hazırda inşaatı tamamlanmamış binaların tamamlanma seviyelerine göre belirlenir. Natamam konut kredisi veren bankalar arasında bu kriterler değişkenlik gösterse de ekseriyetle tamamlanma seviyesinin yüzde 70 ila 80 oranlarında olması istenir. Bu seviyeler altında olduğu halde krediyi kullanıma sunulan bankalar da yok değil.

Uzman tarafından yapının tamamlanma seviyesine göre belirlenen konutun değeri talep edilen kredinin tutarını belirleyecektir.

Etiketler: natamam konut kredisi, natamam konut kredisi 2017, natamam konut kredisi verenler, natamam konut kredisi verenler 2017, natamam konut kredisi veren bankalar, natamam konut kredisi veren bankalar 2017, natamam konut kredisi veren bankalar hangileri, natamam konut kredisi çekmek istiyorum, natamam konut kredisi almak istiyorum, hangi bankalar natamam konut kredisi verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder