Mantolama Kredisi Veren Bankalar 2017


2007 de yürürlüğe giren; Enerji Verimliliği Kanunu binalara ısı yalıtımı (mantolama) yapma zorunluluğu getirdi. Bu zorunluluk olmasa dahi mantolama ile birlikte; gelirimizin büyük bir kısmını harcadığımız yakıt giderlerimizden %50ye yakın tasarruf etmiş olacağız. Mantolama bize sadece ısı tasarrufu değil ses, su, yangın gibi istemediğimiz olumsuzluklardan da korumuş olacak.

Siz binanızın mantolanmasını çok isteseniz de; binanızda mutlaka bu konu da olumsuz yönde oy kullanacak komşularınız olacaktır. Bu kanunla; daire sayısının yarısından bir fazla oyla binanızı mantolatabilirsiniz. Olumsuz yönde oy kullanan komşularınızın ben istemiyordum parasını ödemem demesi gibi bir durumda söz konusu değil. Ayrıca komşularınızı ödedikleri paranın çok kısa bir sürede yakıttan sağlayacakları %50ye varan tasarrufla ceplerine geri döneceğini söyleyerek ikna edebilirsiniz. Sonuçta kayıp ne olursa olsun kaybettiğimiz milli servetimiz.

Eko Kredisi, Yalıtım Kredisi, Mantolama Kredisi

Bankalardan bu 3 başlık adı altında alabileceğiniz mantolama kredisinin şartları; hemen hemen tüm bankalarda çok uygun. Akbank, Denizbank, QNBFinansbank, Tekstil Bank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası; 8 aya kadar %0 faizle yalıtım kredisi veriyor. Şekerbank’tan EKOkredi adı altında alacağınız mantolama kredisi yine 8 ay vadeli %0 faizli. Türkiye Finans Bankası diğer bankalardan farklı olarak 36 aya kadar vade imkânı sunuyor tabii ki belli bir katkı payıyla.

  Mantolama kredisi veren bankalar; sizi yazın sıcaktan ve sesten, kışın soğuktan ve sudan koruyacak; daha konforlu ve ekonomik mevsimler geçirmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: montalama kredisi, montalama kredisi 2017, montalama kredisi verenler, montalama kredisi verenler 2017, montalama kredisi veren bankalar, montalama kredisi veren bankalar 2017, montalama kredisi veren bankalar hangileri, montalama kredisi çekmek istiyorum, montalama kredisi veren bankalar hangileri 2017, hangi bankalar montalama kredisi verirGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder