Makine Kredisi Veren Bankalar 2017


Tüm iş sektörlerinde kullanılabilecek, küçük ya da orta ölçekli işletmelerin mevcut her türlü teknolojilerini yenileme veya kapasitelerini artırma amacıyla yaptıkları makine, donanım yatırımlarının finansmanı maksadıyla bankaların müşterilerine sunduğu bir kredi türüdür.

En yaygın uygulama yöntemi genelde leasing sistemi ile olur. Leasing sistemi, edinilmek istenilen makine ya da ekipmanın alımından başlayarak süreç içerisinde doğabilecek tüm masrafları da kapsayan ve tüm işlemin yüzde 100’ünü finanse eden bir olanak sağlar.

Leasing sisteminin avantajlarından biri de alınması istenilen makinelerin leasing ile gerçekleşmesi halinde işletmeler sahip oldukları öz kaynakları bu yatırımlara yönlendirmeyeceği için mali anlamda rahat bir hareket alanına kavuşabilirler.

En çok tercih edilen makineler

Bu alanda akla gelebilecek her türlü makine ya da ekipmanın kredisinin temini mümkündür. Torna tezgâhları, matbaa gereçleri, tekstil makineleri, var olan tüm imalatlarda kullanılabilecek makineler, elektronik aletler, optik cihazlar, inşaat ya da benzeri alanlarda kullanılan ekskavatör, dozer, loder ve buna benzer tüm makinelerin alımında makine kredisi veren bankaların bu hizmetlerinden faydalanmak mümkündür.

Ayrıca devlet destekli makine kredisi almak isteyen kişiler Türkiye Finans Bankası aracılığıyla bu destekten kullanabilir.

Etiketler: makine kredisi, makine kredisi 2017, makine kredisi verenler, makine kredisi verenler 2017, makine kredisi veren bankalar, makine kredisi veren bankalar 2017, makine kredisi veren bankalar hangileri, hangi bankalar makine kredisi verir, makine kredisi veren bankalar hangileri 2017Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder