Mahkum Kredisi Ne Kadar?


Mahkumlar, iş kurmak adına mahkumiyet kredisine başvurmaktadırlar. Bu kredi ile, güzel bir yaşama başlamak, geçmişlerine bir çizik atmak adına Sosyal Riski Azaltma Projesine başvurmaktadırlar. Bu proje ile birçok mahkum, cezaevi çıkışlarında yaşamakta oldukları sendromlardan kurtulmaları amaçlamıştır.

Mahkum Kredisi Ne Kadar?

Sosyal Riski Azaltma Projesi, tüm mahkumlar için kredi imkanı sunan bir projedir. Bu projede, iş imkanı edinmek isteyen, kendi işine sahip olmak isteyen mahkumlar projelerini sunarak yeterliliklerini ispat etmeleri gerekmektedir. Alınan krediler taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi gibi alanlarda kullanılması imkansızdır. Bu durumun önüne geçmek adına mahkumlara krediler elden teslim edilmemektedir. Projesi kabul edilen, iş yeterliliğini ispat eden mahkumlara krediler iş yeri ve işyeri malzemesi olarak verilmektedir.

Kredilerin alınması için mahkumlara bazı özel şartlar getirilmiştir. Mahkumların üzerine 1990 modelden yüksek bir araç olmaması gerekmektedir. Mahkumların SGK, Bağkur, Emekli Sandığı gibi sosyal güvence haklarının olmaması, herhangi bir gayrimenkul ve tapulu bir mülkünde üzerlerinde olmaması gerekmektedir.

Sitemizde bununa benzer, mahkum kredisi veren bankalar ve mahkum kredisi nasıl alınır şeklinde iki adet içeriğimiz daha bulunmaktadır. Bunlara da; göz atabilirsiniz.

Etiketler: mahkum kredisi ne kadar, mahkum kredisi ne kadar 2017, hapistekilere mahkum kredisi ne kadar, cezaevindekilere mahkum kredisi ne kadar, hapistekilere mahkum kredisi ne kadar 2017, cezaevindekilere mahkum kredisi ne kadar 2017, mahkum kredisi kaç bin lira, mahkum kredisi kaç bin tl, bankalar ne kadar mahkum kredisi verir, bankalar kaç bin tl mahkum kredisi veriyor, mahkumlar ne kadar kredi çekebilir, cezaevindekiler ne kadar kredi çekebilir, cezaevindekilere ne kadar kredi verirlerGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder