Mahkum Kredisi Nasıl Alınır?


Mahkumlar, cezaevlerinden çıkış yaptıkları an, yeni bir hayata başlamak adına çeşitli iş deneyimlerinde bulunmak adına belirli bir bütçeye ihtiyaç duyarlar. Bankalar, mahkumlara bir teminat gösteremediklerinden dolayı kredi vermeyebilirler. Hükümet, bu konuya bir çözüm önerisinde bulunmak amacı ile bir proje hayata geçirdi ve her mahkumun devlet destekli olarak kredi alabileceklerini duyurdu.

Mahkum Kredisi Nasıl Alınır?

Hükümet tarafından oluşturan Sosyal Riski azaltma projesi ile artık mahkumlarda kredi alabilmektedir. Bu krediler, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi olarak kullanılamayıp sadece iş destekli projelerde kullanılabilmektedir. Kredi almak isteyen mahkumlar, öncelikle yapmak istedikleri iş için bir proje dosyası oluşturmalı, yapabileceği işi net olarak anlatması gerekmektedir. Her mahkum maalesef kredi alamamaktadır. Projesi olumlu görünen, bir farklılık oluşturabileceğine inanılan mahkumlar bu destekten faydalanabilmektedir.
Proje dosyası içerisinde; yapılacak işin genel tanımı, iş için gerekli masraflar net olarak belirlenmelidir. Yapacağı iş hakkında bilgi birikimi olmayan kişilerin kredi istekleri bu konuda yerinde görülmeyip red edilmektedir. Ziraat Bankasıİş BankasıGaranti BankasıHalk BankasıKuveyt TürkFinansbankDenizBank ve HSBS aracılığı ile mahkum kredi alınabilmektedir.

Bundan önceki iki yazımızda, mahkum kredisi ne kadar ve mahkum kredisi veren bankalar konularına değindik. Bunları da okuyabilirsiniz.

Etiketler: mahkum kredisi nasıl alınır, mahkum kredisi nasıl alınır 2017, hapistekilere mahkum kredisi nasıl verilir, cezaevindekilere mahkum kredisi nasıl verilir, cezaevindekiler mahkum kredisini nasıl alır, hapistekiler mahkum kredisini nasıl alırGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder