Kredi Veren Bankalar Ve Şartları 2017


Kredi veren bankalar ve şartları

Bireysel tüketici ihtiyaç kredisi kullanabilmek için gerekli şartlar ve yerine getirmeniz gereken tüm koşullar kredi veren bankalar ve şartları kredi alabilmek için lüzumlu şartlar nedir, kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı, kredi alabilmek için kaç ay sigortalı olmak gerekiyor gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Nasıl kredi alınabilir?

Kredi başvurusunu kabul etmek bankanın inisiyatifinde olsa da genel olarak aranan şartlar şunlardır:
Sigortalılık süresi: sigorta süresinin yetersiz olması şartını ortadan kaldırmanın ilk baştaki yolu, çalışmakta olduğunuz iş yerinde 6 aylık müddeti doldurmaktan geçiyor. Bu süreden önce kredi almak zorundaysanız ve daha önce daha uzun zaman çalışmış olduğunuz bir başka iş yeri varsa, buradan da anlatmak yerinde olacaktır. Bu açıdan bir diğer çözüm önerisi ise, kredi başvurusunu, maaş almış olduğunuz şubeden yapmak olabilir.

Ödenmemiş borcun olmaması: başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi var ise, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikmeyi ortadan kaldırsanız bile bankaların incelemesi bir aylık periyodu kapsar. Bundan dolayı ödemeyi geciktirmemeye özen gösterin. Kredi kartı borcu için başvurulan işlemlerde, son derece ehemmiyet asgari ödeme tutarını ödemeye dikkat edin.
Kredi notu: kredi alabilmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekir.   Düşük olması halinde öncelikle kredi notunu yükseltmek için hamlelerde bulunmanız icap eder.

Google+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder