Kredi Vadesi Nedir?


Kredilerin televizyon kanalları, yazılı ve görsel basında çokça konu edilmesi dolayı ile birçok kişi bankacılık ve krediler konusunda araştırma yapmaya başladı. Uzak olunan bu sektörle ilgili bilinmesi gereken konulardan biri kredi vadesi nedir? Sorusunun cevabı hiç şüphesiz ki.

Birçok tüketici düşüşe geçen banka faiz oranları ile kredi çekme hazırlığına girişirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de kredi vadesi. Bankacılık sektöründe banka ile tüketici arasında verilen kredinin geçerli olduğu ve geri ödeneceği son gün, kredi vadesi olarak kabul edilir.

Eğer vade olarak ayın başı, ortası, sonu gibi ibareler geçtiyse kredi vadesi ayın birinci, on beşinci ve son günleri olarak işleme alınır. Tüketicinin kredi faiz oranları dışında dikkat etmesi gereken konulardan biri de budur çünkü;  geri ödeme planını yaparken gelir düzeninize göre belirleyeceğiniz bir tarih seçmelisiniz, ödemeyi geciktirdiğiniz takdirde faiz işlemi ile karşılaşma riski olduğu için kredi vadesine dikkat etmelisiniz. Sektöre uzak olan kişiler ilgili kişilerden bu konuda detaylı bilgi almalıdırlar.

Etiketler: kredi vadesi nedir, kredi vadesi ne demek, kredi vadesinin anlamı, kredi vadesinin anlamı nedir, kredi vadesinin anlamı ne demekGoogle+ ile Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder